Dokumenty
Foto
e-img-2720 p1030589 e-img-2969 e-img-2266
Reklama

Na pozvanie starostu obce Bziny a OŠK Bziny zavítal v dňoch od 17.07 do 20.07.2014 do našej obce futbalový tím Veterán Boyarka z partnerskej obce Boyarka, ktorý sa zúčastnil 22.ročníka Memoriálu Jána Beňuša st. Kapitánom tohto tímu je samotný starosta obce Boyarka Taras Dobrivskyi.

Prvá cesta futbalistov  po príchode do Bzín smerovala na futbalový štadión, kde si aj po náročnej a dlhej ceste zatrénovali. Po náročnom tréningu využili možnosť zregenerovať svoje sily v Aqua relaxe Dolný Kubín.

Piatok využili na spoznanie regiónu Oravy. Dopoludnia absolvovali plavbu loďou po Oravskej priehrade, navštívili Slanický ostrov umenia, kde sú lokalizované stále expozície ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Potom nasledovala  prehliadka Dolného Kubína. Popoludní navštívili výraznú dominantu   oravského regiónu, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska Oravský hrad. Po prehliadke hradu zavítali do pivovaru pod hradom, kde mali možnosť vidieť ako sa vyrába pivo Kastelán.

V sobotu dopoludnia sa  pripravovali na futbalový turnaj. Ich svedomitá príprava sa odzrkadlila aj na konečnom výsledku, pretože v 22.ročníku Memoriálu Jána Beňuša st. obsadili prvé miesto.

Po skončení turnaja sa zúčastnili posedenia, na ktorom si starostovia partnerských obcí pripomenuli 1.výročie podpisu zmluvy o partnerskej spolupráci medzi obcou Bziny a obcou Boyarka. V nedeľu ráno sa  hneď po raňajkách rozlúčili a odcestovali domov.

Komentáre